When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Parkování u letiště nemusí zruinovat vaši peněženku. Máme pro vás tipy, jak za něj ušetřit!

V případě, že právě řešíte otázku parkování u letiště, jistě oceníte informace o různých alternativách. Přeci jen známou pravdou zůstává, že ceny na letištích bývají opravdu astronomické. Připlatíte si zde prakticky za všechno – občerstvení, nápoje, ale i parkování.

Autem, vlakem i autobusem

Při cestách na mezinárodní letiště máte obvykle více možností, jaký dopravní prostředek využít. Na některá letiště vás může dopravit autobus nebo vlak. Na každé letiště se přitom pochopitelně dopravíte vlastním vozem, a proto není divu, že je tato varianta mezi cestovateli velmi oblíbená.

Bohužel se však s cestou vlastním vozem pojí i otázka, kam jej po dobu své nepřítomnosti zaparkovat. Samozřejmě se nabízí oficiální letištní parkoviště. Ovšem jak je známo, ceny na letištích jsou opravdu vysoké. A věděli jste, že obchody na pražském letišti mají nejvyšší ceny v celé Evropě? Více si o tomto nešvaru můžete přečíst ZDE.

 

Parkování u letiště seženete i levně

Pokud chcete ušetřit a vydat se cestou levnějšího parkování, jistě oceníte tipy na cenově výhodnější alternativy. Ceny na oficiálních letištních parkovištích totiž mnohdy dosahují opravdu vysokých částek. Obvykle je vám umožněno několik minut parkování zdarma, to se hodí pouze v případě, že vás na letiště někdo odváží.

Pokud zde plánujete svůj vůz zaparkovat po celou dobu vašeho pobytu v zahraničí, připravte se na vysoké ceny za každý započatý den, obvykle v řádech několika set korun. Na druhou stranu o bezpečí se na letišti nemusíte obávat. A postupem času se přitom zabezpečení stále zlepšuje. Více si o tom můžete přečíst v TOMTO článku.

 

Hledejte další blízká parkoviště

Snad nejjednodušší a nejčastěji nabízenou alternativu k letištnímu parkovišti symbolizují parkoviště okolní. Těch přitom v současné době najdete v okolí opravdu mnoho a pravdou zůstává, že vznikají stále další a další.

A je jen na vás, které parkoviště si z nabízených variant vyberete. Lze přitom doporučit vybrat si hned několik společností a jejich nabídky pečlivě zvážit a důkladně porovnat nabízené služby. Díky tomu, že mezi sebou tyto společnosti bojují o svoji pozici, může být konečná částka poměrně nízká.

A výhodou takového stání je i možnost využít dalších nadstandardních služeb. Mezi ty patří především umytí a voskování vozu nebo úklid interiéru. Tím tak výrazně ušetříte čas a po návratu z dovolené na vás bude čekat nablýskané vozidlo.

 

Parkování u kamarádů

Bydlí některý člen vaší rodiny nebo kamarád ve městě, ze kterého odlétáte? V tom případě máte vyhráno. Zkuste takového člověka kontaktovat a zeptat se ho, zda byste svůj vůz mohli po dobu nepřítomnosti zaparkovat na jeho parkovišti. Obvykle se v takové situaci setkáte s pochopením a vaším úkolem bude jen najít vhodné spoje z tohoto místa na letiště.

Výhodu pochopitelně symbolizují nulové náklady na poplatky za parkování. Další nespornou předností je poté i zachování bezpečí. Váš vůz nenecháte nikde bez dozoru a bude o něj postaráno.

 

Veřejná parkoviště pro odvážné

Lidé, kteří cestují opravdu často, někdy spoléhají na veřejná bezplatná parkoviště. Pokud se i vy nebojíte někde nechat svůj vůz bez dozoru, může se jednat o další schůdnou variantu. Připravte se ovšem na notnou dávku nejistoty spojenou s tím, že váš vůz nebude pod kamerovým ani jiným bezpečnostním systémem.

Na druhou stranu však značně ušetříte. Otázkou zůstává, zda to za ten strach o svůj majetek opravdu stojí. A počítat pochopitelně musíte i s tím, že je třeba se následně nějakým způsobem dopravit na letiště. V takovém případě vám pomůže městská doprava nebo pohodlnější a dražší taxi služba.

Marek Lacko
0