Jak vybrat sídlo společnosti, aby bylo pro váš byznys jednoznačným přínosem?

Dobrou volbou může být i virtuální kancelář

Jak vybrat sídlo společnosti a zajistit si přitom co nejpříhodnější podmínky pro vaše podnikání? Nabízí se vám hned několik možností. Vedením živnosti z domova počínaje a registrací vaší firmy v některém z daňových rájů konče. Ovšem k nejoblíbenějším variantám patří již řadu let využití služeb tzv. virtuální kanceláře a proto se také tomuto fenoménu moderního byznysu budeme dnes věnovat podrobněji.

Jak vybrat sídlo společnosti a zajistit si co nejkvalitnější zázemí?

Nejspíš dobře víte, že pro provozování byznysu nejste povinen mít vlastní prostory nebo skutečnou kancelář. Patříte-li k těm živnostníkům, kteří se bez toho obejdou, je vše v pořádku. Nesmíte ale opomenout, že nějaké oficiální sídlo vaší firmy je ze zákona zkrátka nutné zaregistrovat a právě to je záležitost, se kterou vám dokáže pomoci některý z poskytovatelů virtuálních kanceláří. Pokud se pro spolupráci takového druhu rozhodnete, měl byste si nejprve ujasnit pár podstatných věcí, které vám volbu ideálního poskytovatele sídla vaší společnosti usnadní.

Význam doplňkových služeb je klíčový

Fungování v rámci virtuální kanceláře je pro mnoho profesí zcela vyhovující a lze tímto způsobem bez nejmenších potíží provozovat byznys a to zpravidla za cenu v řádu stokorun měsíčně. Ocenit to dovedou zejména IT odborníci, poradci všeho druhu, projektanti nebo zprostředkovatelé pojišťovacích produktů. Kvalitní poskytovatel virtuálního sídla vám krom registrační adresy však musí být schopen zajistit i celou řadu služeb, které umožní plnohodnotný chod vaší firmy a mohou též nemalou měrou přispět i k jejímu celkovému rozvoji. Co máme konkrétně na mysli?

  1. RECEPCI S VYŠKOLENÝM PERSONÁLEM
  2. POŠTOVNÍ A TELEFONICKÉ SLUŽBY
  3. BĚŽNÉ KANCELÁŘSKÉ PRÁCE
  4. REÁLNOU ZASEDACÍ MÍSTNOST

Tímto způsobem vedení firmy lze ušetřit nemalé finanční částky a rovněž solidní množství času. Obojí pak jistě využijete lépe, ve prospěch vaší společnosti.

Právě vysoká efektivita, s níž lze firmu díky virtuální kanceláři provozovat, je nepochybně jednou z hlavních věcí zaručujících poskytovatelům těchto služeb stále nové a nové klienty.

I prestižní adresa má zpravidla svou cenu

Zdaleka největší počet firem je registrován v Praze a není na tom celkem nic zvláštního. Naše hlavní město je zkrátka pro byznys jako stvořeno a nekonečné zástupy společností a podnikatelů zde dnes a denně zkouší svoje štěstí. Zvolíte-li pro sídlo svojí firmy také Prahu, mějte na paměti, že tu existuje celá řada adres z hlediska obchodu velice prestižních. Některé vám mohou v očích vašich klientů i obchodních partnerů bezpochyby vylepšit image, jelikož valná většina lidí často podvědomě přisuzuje firmám sídlícím na „dobrých adresách“ vysokou míru úspěšnosti a serióznosti.

NEJČASTĚJŠÍ SÍDELNÍ ADRESY ČESKÝCH FIREM

MěstoUlice
PrahaRybná, Kaprova, Sokolovská, Koněvova, Vinohradská, Kubelíkova, Korunní
BrnoLidická, Příkop, Merhautova, Vídeňská, Oblá, Botanická, Palackého třída
Ostrava28. října, Nádražní, Výškovická, Sokolská třída, Hlavní třída, Opavská, V Zátiší
PlzeňSokolovská, Žlutická, Klatovská třída, Tachovská, Rabštejnská, Koterovská, Kralovická
OlomoucOlomoucká, Trnkova, Nádražní, Stiborova, Komenského, Foerstrova, Kmochova
Hradec Královétřída Edvarda Beneše, Štefánikova, Pod Zámečkem, Milady Horákové, Hradecká, Jungmannova, Pražská třída

Existují však i adresy, jejichž přínos je v tomto ohledu přinejmenším diskutabilní. Řeč je o takových, na nichž sídlí stovky či dokonce tisíce různých společností, což hodnotu prestižní adresy poněkud snižuje a nezřídka to dokáže u vašich potenciálních zákazníků vyvolat i určité pochyby. Vyberte si proto raději méně frekventované místo v nějaké solidní lokalitě a časem jistě zjistíte, že to byla velice rozumná volba.

Může to být ideální řešení i pro vás

Zajištění prestižní adresy i balíčku kvalitních služeb je sice důležitým, přesto však pouze prvním krokem na dlouhé cestě k úspěchu ve vašem podnikání. Pokud se i vy řadíte k živnostníkům, kterým by služby virtuální kanceláře mohly vyhovovat, dejte si tu práci a svého poskytovatele důkladně prověřte a vyberte jej až po zralé úvaze. Určitě se to vyplatí. Dá se předpokládat, že většina schůzek bude probíhat u vašich klientů, kam se budete přemisťovat svým vozem, na který musí být spolehnutí. Motory s nízkou spotřebou seženete na Ideka.

Vaše šance, že si s volbou poradíte co nejlépe, jsou jistě po přečtení tohoto článku o něco vyšší, než byly předtím. Nebo to tak není?

1