When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Kam vyrazit na elektrokole? Tipy na výlet do přírody i praktické každodenní využití

Zrovna jsme si pořídili nový dopravní prostředek a přemýšlíte, kam vyrazit na elektrokole? V článku najdete inspiraci na několik výletů do přírody, ale i rady pro každodenní využívání kola vybaveného baterií. Tak čtěte dále a načerpejte inspiraci pro využívání elektrokola.

Kam vyrazit na elektrokole do přírody

V zásadě se dá říci, že s elektrokolem můžete vyrazit do jakéhokoliv terénu. Jen musíte mít správný typ. Běžné cestovní kolo si hravě poradí se šotolinovými cestami a s terénním kolem zvládnete i problematické nerovné cesty. Trasu tedy vždy přizpůsobte modelu svého elektrokola, ať se vyhnete nepříjemným překvapením.

Tipy na výlety

Mezi skvělou trasu pro výlet na elektrokolech patří okolí Nových Hradů v jižních Čechách. Je zde poměrně hustá síť cyklostezek, kde si naplánujete různé okruhy. Vypravit se můžete i do pár kilometrů vzdálených rakouských měst Weitra a Gmünd, kde najdete příjemné náměstí a typická rakouská stavení. Vše je zasazeno v krásné přírodě s mírným a nekomplikovaným terénem.

Další výbornou lokalitou pro cestování s elektrokolem je okolí Mikulova a Lednice. Hlavně v létě a časně na podzim se můžete pokochat pohledem na vinice a sady. Výhodou jsou i víceméně rovinaté profily tras, což se svým elektrokolem jistě oceníte, protože si užijete delší dojezd. Projížďka lednicko-valtickým areálem je pak kategorií sama pro sebe. Překrásná příroda je zde doplněna kulturní krajinou a historickými památkami.

Milovníci kopců a stoupání se mohou s elektrokolem vypravit i na cyklostezky v Krkonoších. Délku trasy plánujte i s kopcovitým terénem, který se podepíše na zkrácení maximálního dojezdu. Snažte se tedy efektivně využívat i své síly a poohlédněte se po dobíjecích místech na vaší trase.

Povedený výlet i s celou rodinou si užijete na Lipně a v okolí.

Počítejte s maximálním dojezdem

Výrobcem udávaný maximální dojezd počítá s nízkou hmotností jezdce, žádným větrem, rovným terénem a zkrátka perfektními podmínkami. Reálně je tedy vždy lepší počítat klidně i s poloviční hodnotou. Pro delší trasy je lepší vzít s sebou nabíjecí kabel a připravit si mezizastávku, kde doplníte energii. K tomu si vystačíte s běžnou zásuvkou.

Ideální pro městské popojíždění

Elektrokolo je doslova jako stvořené pro ježdění po městě. V klidu si s ním zajedete do práce, obstaráte nákupy, a když dorazíte domů, dáte ho podle potřeby najít. Z toho je patrné, že městská elektrokola mohou mít baterii o menší kapacitě. Výhodou jsou i nulové emise v případě, že automobil vyměníte za elektrokolo, pomáháte chránit čistotu ovzduší a životní prostředí. Při parkování nezapomínejte na dostatečné zabezpečení kvalitním a pevným zámkem. Zajímavé je, že na kole můžete stihnout projet městem rychleji v porovnání s cestování autem. Platí to hlavně pro dopravní špičky ráno a odpoledně.

Při toulkách dejte pozor na bezpečnost

Ať už se s elektrokolem rozhodnete vyrazit kamkoliv, pamatujte na bezpečnost. Většina typů totiž bez problému zvládne jet klidně i rychlostí 50 kilometrů za hodinu a tehdy by pád opravdu bolel. Nepodceňujte nošení cyklistické přilby, za kterou se nestyďte ani při jízdě po městě, protože vám může klidně zachránit i život. Pestrý výběr najdete na Anill

Doufáme, že vás článek inspiroval k naplánování výletu. Pokud to však máte do uvedených destinací daleko, není nic jednoduššího, než si najít cyklostezku ve vašem kraji a vyrazit na skvělý výlet. Elektrokola můžete využívat i pro každodenní ježdění po městě a ve všech případech je dobré nezapomínat na bezpečnost.

A kam nejraději vyrážíte na elektrokole vy? Máte nějaký námět na skvělý výlet?

Marek Lacko
0