Horké aktuality z dějiště MS v cyklokrosu 2010 v Táboře (29.1.2010, 16:00)

UCI vydalo dnes ve 14:00 oficiální startovní listinu pro MS 2010 v Táboře. V kategorii mužů do 23 let přibylo startovní číslo 59, které poveze Andrej Ryžkov z Kazachstánu. V elitní mužské kategorii pojede s číslem 66 Pekatch Dror z Izraele. Tím Mistrovství světa v cyklokrosu 2010 v Táboře vyrovnalo dosavadní rekord v počtu účastnických států, který se vyhoupl na úctyhodné číslo 24.

Kompletní oficiální startovní listina:
http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MTU4NzU&LangId=1
Jako perličku uvádíme, že Kazachstánci Ryžkovovi bude při mistrovském závodě dělat poradce, trenéra a mechanika Jindřich Komárek z táborského cyklokrosového týmu CT Budvar.

UCI na zasedání svého výkonného výboru dnes potvrdilo, že MS v cyklokrosu v roce 2013 se pojede v americkém Louisville (největší město ve státě Kentucky, mj. rodiště boxera Muhammada Aliho). Dále se v letech 2012 a 2013 uskuteční tamtéž MS v cyklokrosu kategorie Masters. Je to poprvé, kdy se bude MS konat za oceánem a to vše díky usilovnému vyjednávání pánů Joana Hanscoma a Bruce Fina, kteří organizují americké cyklokrosové Grand Prix v Louisville.
„Je to velmi vzrušující zpráva. Celých 6 let jsme spolupracovali s americkým národním cyklistickým týmem a s pořadateli Grand Prix, abychom připravili naše jezdce na setkání se světovou konkurencí. Pořádání cyklokrosového MS v USA je tudíž dalším logickým krokem,“ řekl pan Fina v prohlášení amerických zástupců cyklistiky.
Tak to vypadá, že Sven Nys odloží plánovaný odchod do cyklokrosové penze.

Od 14 hodin se na trati táborského MS konal další oficiální trénink. Objektivu našeho fotografa Martina Bali-Jenčíka neunikla osoba trojnásobného mistra světa v cyklokrosu Belgičana Maria DeClercqa. Je známo, že působí jako sportovní manažer belgického týmu Sunweb-Revor, kde mj. závodí i Lukáš Klouček s Jiřím Polnickým a bude závodit Martin Zlámalík.

Mezi trénující závodníky jsme zahlédli i trenéra belgické reprezentace Rudyho De Bie (viz obrázek níže).

Tréninku se nezúčastnil Zdeněk Štybar, který dnes cíleně trénoval pouze na silnici.

1