When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Kryty na iPhone X a jejich nabídka při oficiální distribuci

Pokud jste vlastníky desáté výroční generace telefonů od Applu, následující článek objímající kryty na Iphone XVám pomůže s výběrem vhodného obalu. Při koupi nového smartphonu je v dnešní době téměř automatické, že jej kupujeme rovnou s ochranným krytem. Ceny převyšující několik desítek tisíc korun za nový přístroj jsou k tomu pádným důvodem. Následující řádky jsou určeny hlavně těm, kdo si nechtějí dělat starosti s výběrem vhodného krytu z obchodů třetích stran, ale naopak jejich prioritou je pořídit nový mobil spolu s ochranným krytem na jednom místě.

Kde vybrat nejlepší kryty pro iPhone X?

Jubilejní desátá (případně jedenáctá – spolu s iPhonem X byla představena i dvojice iPhonů 8 a 8 Plus) generace mobilních telefonů z Kalifornie byla představena na tradiční keynote v září 2017 a způsobila menší cenovou revoluci. Byl to nejdražší iPhone v historii, a i přes skeptické prognózy týkající se vysokých cen byl a stále je o telefony značný zájem.

Po dlouhé době také přišel nový design, takže uživatelé starších generací již nemohli jednoduše používat svůj starý obal a spolu s koupí nového zařízení museli investovat i do krytu.

Nejjistější variantou, jak ochránit svůj nový hardware, je koupit obal přímo z oficiálního obchodu výrobce, který má v nabídce širokou škálu pouzder a doplňků.

Proč kupovat kryt na iPhone v oficiálních Apple storech?

Slýcháme mnoho argumentů, že pouzdra zakoupená v oficiální distribuci jsou předražená a je zbytečné je kupovat, když obchody třetích stran nabízejí širokou škálu výběru mnohdy za nižší ceny. Vyšší cena se však dá obhájit několika výhodami.

5 výhod koupě obalu z oficiálních zdrojů

 1. Jistota, že kryt bude přesně pasovat
 2. Garance použití kvalitních materiálů
 3. Dlouhá životnost
 4. Dobrá dostupnost
 5. Odborné poradenství, které oficiální obchody nabízí

Bod č. 1 je obvykle problémem hlavně u levnějších obalů, které jsou objednány přes internet a jejich společným jmenovatelem je většinou štítek „vyrobeno v Číně”. Jelikož jsou obaly prodávané v Apple storech vyráběny přímo na míru v součinnosti se značkou, nemůže se stát, že by nově zakoupený kryt v některém místě přesně nedoléhal, odstával či vytvářel jiné negativní a vedlejší jevy. 

Aby se kryt různě nedeformoval a byla zajištěna jeho dlouhá životnost, je použito kvalitních materiálů. O tom se můžeme přesvědčit již při prvním kontaktu, kdy v nás kryt vyvolává pocit bytelnosti, pevnosti a jistého držení. V kombinaci s faktem, že téměř vždy je námi požadované pouzdro na skladě a při výběru pomůže školený pracovník může být oficiální obchod dobrým místem pro koupi ochrany na náš mobilní telefon.

Jaká je nabídka?

Na výběr máme několik variant pouzder:

 • Silikonové
 • Kožené
 • Flipové
 • Na ruku
 • Ekologické
 • S externí baterií

Podrobněji k jednotlivým typům

 • Silikonové – jeho výhody spočívají v nižší ceně a kombinaci toho, že telefonu nepřidává příliš na rozměrech a zároveň poskytuje kvalitní ochranu proti pádu. Při bezdrátovém nabíjení nemusíme obal sundávat. K dispozici je široká paleta barev – od střídmějších až po ty nejkřiklavější, jako je např. kanárkově žlutá.
 • Kožené – podobně jako typ předchozí, dokonale padne a nepřidává na objemu. Je spíše cílen na konzervativnější uživatele – paleta barev není tak široká a k dispozici jsou spíše studenější barvy. Je vyroben z pravé kůže a rovněž nemusí být sejmut v případě bezdrátového nabíjení.
 • Flipové – kombinuje výhody obalu a peněženky. Chrání totiž i přední stranu displeje, který reaguje na otevření pouzdra rozsvícením. Zároveň je vnitřní strana příklopné části vybavena kapsami, do kterých je možno uschovat karty nebo bankovky. Bezdrátové nabíjení je podporováno.
 • Na ruku – využijí jej zejména sportovci, kteří nedisponují chytrými hodinkami pro monitorování svých výkonů a mají zájem své aktivity pozorovat prostřednictvím telefonu, nebo jednoduše ti, kteří chtějí mít při sportu svůj telefon u sebe. Pouzdro se obepne kovovým poutkem k paži, je odolné vůči vodě, prachu a je možné jej prát. Zároveň je z pružného materiálu, takže by neměl omezovat při sportování.
 • Ekologické – je vyroben z rostlinných materiálů, a proto je plně recyklovatelný. Mezi další výhody patří jeho nízká hmotnost a příjemná textura, díky které telefon nepadá z ruky.
 • S externí baterií – je určen zejména pro ty, kteří chtějí prodloužit výdrž svého iPhonu a zároveň jim nevadí zvýšená hmotnost. Tento obal využívá technologie bezdrátového nabíjení a zároveň slouží i jako ochrana proti poškození při pádu.

Většinu krytů můžeme zakoupit v barvě „Product Red” a tím přispějeme na boj proti AIDS.

Závěrem

V článku jsme se dozvěděli, proč je dobré věřit při koupi ochrany na iPhone X oficiálním dodavatelům. Mimo kvalitní, dobře vypadající a mnohdy luxusní i praktické ochrany můžeme přispět na dobrou věc. Jak chráníte svůj mobilní telefon Vy? Kde obaly kupujete? Preferujete internetový nákup, nebo potřebujete nejprve vidět produkt na vlastní oči v kamenném obchodě? O svůj postoj se můžete podělit v diskuzi.

Marek Lacko
0