When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Užívání CBD oleje z konopí přináší nové možnosti léčby chronických a civilizačních nemocí.

Hlavním přínosem užívání CBD oleje je schopnost harmonizovat náš imunitní systém a snižovat zánět v těle. Pokud jste o CBD oleji ještě nikdy neslyšeli, pak vězte, že tento legální kanabidiol s nulovými psychoaktivními účinky rozhodně stojí za vaši pozornost. Všestranné blahodárné působení tohoto oleje, kterému se lidově říká Fénixovy kapky, ocení každý, kdo preferuje přírodní medicinální produkty bez vedlejších negativních účinků.

Užívání CBD oleje je legální a bezpečné

Jedná se o legální doplněk stravy s povoleným obsahem THC méně než 0.3 %. Tato látka patří mezi non-intoxikující kanabinoidy a nezpůsobuje žádné omamné účinky. Je zcela přírodní, nenávyková a netoxická. Přípravky s jejím obsahem jsou bezpečné pro děti i domácí mazlíčky a především v Evropě se těší vzrůstající oblibě pro svůj široký léčebný potenciál.

7 hlavních přínosů pro naše zdraví

 • Stimulace a harmonizace imunitního systému.
 • Silné antibakteriální a antimykotické účinky.
 • Schopnost snižovat záněty v těle.
 • Zmírnění bolestí.
 • Podpora růstu a hojení kostí.
 • Pomoc při léčbě úzkostí a depresí.
 • Léčebný efekt při psoriáze a jiných onemocnění kůže.

Možnosti aplikace a užívání

Pokud se rozhodnete pro užívání CBD, existuje mnoho možností jak tyto látky dostat do těla. Nejběžnějším produktem s velmi vysokou schopností vstřebatelnosti je konopný olej obohacený o 1-10 % CBD. Doporučuje se aplikovat 1 kapku pod jazyk ideálně 30 minut před jídlem nebo přidat do ovocné či zeleninové šťávy. Na trhu je k dostání i ve formě kapslí, čípků, balzámů, čistých krystalů nebo liquidu do vaporizéru (elektronické cigarety). Naprostá většina těchto produktů se vyrábí v bio kvalitě z nejkvalitnějších odrůd technického konopí.

Jaké další nemoci může užívání pozitivně ovlivnit?

Kromě hlavní schopnosti celkově harmonizovat naši imunitu a snižovat zánět v našem těle, existují mnohé studie, které dokazují pozitivní přínos při léčbě následujících nemocí.

 • Chronické bolesti hlavy a migrény.
 • Poruchy spánku.
 • Bolest způsobená artritidou.
 • Ateroskleróza.
 • Akné, které lze léčit i použitím vhodné japonské kosmetiky.
 • Pomáhá udržovat správnou hladinu glukózy a cholesterolu.

Kanabinoidy jsou obsahem mnohých studií a jistě jejich mnohé další pozitivní účinky čekají na své objevení a potvrzení. Existuje například mnoho pozitivních uživatelských zkušeností v podpůrné léčbě při autismu, rakovině nebo epilepsii. Oleje mají pozitivní vliv na organismus člověka stejně kvalita autodílů na výkon vozidla. Povinnou výbavu i náhradní díly seženete na Inity.

Vedlejší účinky

Při užívání konopného oleje obohaceného o CBD je důležité nepřekračovat doporučenou denní dávku. Vedlejším účinkem, který se může výjimečně dostavit je sucho v ústech, nízký tlak a únava. Tyto symptomy jsou ve většině případů spojeny s překročením doporučené denní dávky. Doporučujeme si pohlídat při koupi jednotlivého produktu jeho původ a kvalitu. Podstatným faktem zůstává, že se jedná o zcela přírodní látku, která na rozdíl od chemických léků nezpůsobuje závislost a četné vedlejší negativní dopady na lidské zdraví.

2 způsoby získávání účinných látek z konopí

CBD látky se z technického konopí získávají pomocí extrakce alkoholem nebo extrakce oxidem uhličitým.

Extrakce alkoholem

Vyluhování neboli extrakce je běžný způsob získávání cenných látek z rostlin. Pro získání těchto se nejčastěji jako rozpouštědlo používá alkohol. Alkohol vzniká fermentací rostlin a je tedy sám rostlinného původu. Alkohol umí rozpouštět polární i nepolární chemické vazby a díky němu získáme z konopí více požadovaného obsahu než pomocí CO2. Naše tělo je navíc tvořeno ze 70 % vodou a látky v ní rozpuštěné tak mají pro naše tělo daleko vyšší bio vstřebatelnost.

Extrakce CO2

Oxid uhličitý je jedovatý plyn, který při koncentracích nad 10 % způsobuje našemu organismu nevratné poškození. Při extrakci je schopen rozpouštět pouze nepolární chemické vazby a ochuzuje tedy výsledný produkt o komplexní obsah léčebného potenciálu.

Přínos užívání pro léčbu civilizačních a chronických nemocí je dnes již ověřený jak vědecky, tak na základě zkušeností uživatelů z celého světa. Doporučuje se užívat v bio kvalitě, který je ideálně získaný extrakcí pomocí alkoholu. Jakou formu užití zvolíte vy, je na vás. Budeme moc rádi, pokud se s námi v komentářích podělíte o svůj názor na léčebný potenciál konopného CBD oleje a případně o vaše zkušenosti s jeho používáním.

Marek Lacko
0