When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Noste dámské elegantní topy – jsou opravdu top

Že existuje součást dámského oblečení zvaná top, zaregistroval snad každý včetně těch, kteří anglickým jazykem nevládnou a ani jinak nemají anglicismy v oblibě. Po poznání dychtivý jedinec snadno na internetové encyklopedii zjistí, že podle způsobu střihu je možné je dělit na tank topy, crop topy, tubové topy, halter topy a rolákové topy, a kdyby mu z toho šla hlava náhodou kolem, může si vystačit se zjednodušenou verzí – že je to zkrátka něco mezi tílkem a tričkem nebo obojí najednou. Co si však představit pod pojmem dámské elegantní topy? Jde o takové provedení topů všech zmíněných typů, které ve spojení s vkusným a decentním doplněním vytvoří snadno a jednoduše společenské oblečení vhodné na mimořádné a slavnostní příležitosti.

Dámské elegantní topy jsou důkazem toho, že stačí jen málo

Jak se může stát z  “obyčejného trička” módní kousek, který spolehlivě nahradí slavnostní šaty? Není to pořád jenom tričko, kterému – lidově řečeno – čouhá sláma z bot? Ne, nemějte obavy, několik málo osvědčených triků dokáže opravdu zázraky. A přitom jde vlastně jen o lepší lesklý nebo zajímavě barevný či vzorovaný materiál, volánky, řasení, krajky, ozdobné nášivky, třpytky nebo  nezvyklé střihové řešení. A výsledek je neuvěřitelný – oblečení má sice velikost a tvar trička nebo tílka, ale vypadá úplně jinak. A proč je užitečné mít několik takových elegantních topů v šatníku, je nabíledni. 

Přece si nebudu brát šaty

 Schválně se zamyslete, v kolika různých situacích vám tato myšlenka proběhla hlavou. Většinou je to tehdy, když se chystáte na cestu někam, kde nepředpokládáte nutnost společenského oblečení, nebo se oblékáte pro příležitost, která je pro vás velice důležitá, ale nechcete to okolí dát tak explicitně najevo. Uveďme několik konkrétních příkladů. 

  • Balíte se na několikadenní  služební cestu a víte, že budete pracovně vytížená od rána do večera. Máte neodolatelnou chuť hodit do kufru jen pracovní kostým a pyžamo. Jenže se může stát, že večer se bude konat večírek s kolegy ze spřátelené firmy a právě lehký a skladný top, který půjde obléknout k čemukoli, co budete mít na sobě, vám zajistí, že se budete večer cítit příjemně a sebevědomě.
  • Máte první schůzku s novým partnerem, který se vám opravdu dost líbí, a chcete udělat dojem. Víte dobře, že v šatech vypadá každá žena nejlépe, jenže to nechcete přehnat. V tomto případě je jasně nejlepší volba zvolit neformálně obyčejné džíny a k nim rafinovaný top s ramínky.

Elegantní top supluje dokonale šaty a často jej využívají nevěsty, nechávají si na sobě svatební šaty jen na obřad a pár hodin po něm, a na zbytek svatební oslavy, která se obvykle protáhne až do rána, si obléknou něco pohodlnějšího a přitom stále výjimečného – kalhoty a elegantní bílý top. 

Ideálně variabilní a kombinovatelné

Protože slavnostní topy jsou samy o sobě nápadité a zdobené, je nejvhodnější je kombinovat s něčím obyčejným, nenápadným, jednobarevným. Stačí jedny či dvoje takové kalhoty nebo jedna sukně a několik zajímavých topů a majitelka má vystaráno s oblékáním na celou sezónu. Nákupy oblečením s ohledem na to, jak dobře se dá kombinovat  a jestli se k něčemu hodí, jsou konečně ty módními eperty nejdoporučovanější. A topy se hodí opravdu ke všemu. Vzhledem k tomu, že to nejsou šaty, je možné přehodit přes ně koženou bundu, a ve spojení s kalhotami “snesou” jakoukoli obuv, aniž by módní policie musela zpozornět. Neocenitelným společníkem jsou při cestování, v zavazadle nezaberou moc místa, v drtivé většině jsou z nemačkavých materiálů a jsou přesně ten kus oblečení, který si s sebou žena bere takzvaně pro strýčka Příhodu – tedy, aby měla co na sebe při nějaké neočekávané slavnostní příležitosti. 

Berete si s sebou společenské šaty, když cestujete?  Stalo se vám někdy, že jste takzvaně neměli  co na sebe? Cítíte se pohodlněji v sukni nebo kalhotech? Máte dostatečně kombinovatelný šatník? 

Marek Lacko
0