Dámské cyklistické kraťasy

Cyklistické kraťasy jsou velmi vhodným doplňkem na dlouhé cesty. Jsou totiž v sedací částí vypolstrované a snižují tím tlak vytvořený sedátkem na tuto část těla. Kraťasy mohou mít standardní velikost a nebo mohou být prodloužené. Vyrábí se i dlouhé kalhoty, které jsou vhodné do chladnějších měsíců. Na kalhotech jsou mnohé části formovány anatomicky, aby bylo dosaženo jejich co nejlepší přilnavosti na tělo. Materiály jsou prodyšné a umožňují kvalitní odvod potu od těla. Vyrábí se i vyteplené kraťasy či kalhoty. Kraťasy mají ploché švy a anatomické provedení kolen. Zakončení nohavic je protiskluzové, aby se zabránilo zpětnému vytahování nohavic.

Pokud kraťasy obsahují zipy, jsou pohodlné při oblékání a nepoškrábou Vám pokožku. Většinou obsahují kraťasy i reflexní prvky, které zlepšují  viditelnost cyklisty při snížené viditelnosti. Kalhoty jsou velmi často vyrobeny z lycry. Lycra je velmi kvalitní elastický materiál, který se používá na výrobu funkčního oblečení. Umožňuje dokonalou přizpůsobivost oděvu anatomii cyklisty.

Materiál vyniká velkou odolností a komfortním užíváním. Elastic výstelka je anatomicky tvarovaná. V sedacích partiích je vyztužená. Kalhoty jsou rychleschnoucí.

0