When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Rozhovor s Kateřinou Nash

Kateřině Nash se mistrovský závod příliš nevyvedl, skončila v něm na nepopulární 4. příčce. I o nepovedeném závodu hovoří Kateřina v následujícím rozhovoru.

Diváky asi trochu mrzel Váš dnešní výsledek?
Jestli ty lidi tam venku mrzí můj dnešní výsledek, pak si neumějí představit, jak ten výsledek mrzí mě. Obětovala jsem tomu hodně a nedopadlo to. Je to sport a s tím se musí počítat.

Sportovci nemají rádi čtvrtá místa. Nebylo by lepší skončit třeba šestá, sedmá?
Pokud jsem se dostala do první pětky na MS v cyklokrosu, tak to pro mě určitě úspěch je. Nechci se koukat jen na to, že jsem nezískala medaili. Když jsem začínala s horskými koly, tak jsem se do první pětky zdaleka nedostala.

Nešlo jet na jistotu?
Asi to tak mělo být. Jedna z dalších chyb, ze kterých se člověk musí poučit. V cyklokrosu prostě jedeme na ledě, na sněhu, jede tam obrovský balík a vždycky se něco stane. Na tyhle situace se musím zaměřit a zjistit, co v takovém momentu dělat. Jak najet zatáčku, aby mě tam prostě nikdo nesestřelil

Vy jste schopná ty soupeřky předjet. Možná by stačilo jen v začátku závodu neriskovat.
Já jsem se dneska hodně snažila neriskovat a jak jste viděli, stalo se to, co se stalo.

Kolik bylo těch pádů?
Já ani nevím, asi 5.

Zanevřete po tomto závodě na cyklokros?
Určitě budu v příštím roce závodit, ale musím o tom přemýšlet a lépe si to zorganizovat, protože letos to pro mě představovalo dost velké úsilí. Časté cestování z Ameriky do Evropy byla velká dřina, čili jestli budu startovat na všech Světových pohárech, to zatím ještě nevím.

A MS v cyklokrosu pojedete?
To souvisí s minulou otázkou, opravdu zatím to ještě nemám pořádně naplánováno. Čeká mě celá sezóna horských kol, od toho se bude vše odvíjet dál.

Budete za chvíli sledovat elitní závod mužů na MS 2010 v Táboře?
Moc bych ráda, tedy jestli mě už necháte odejít (smích).

Marek Lacko
0