When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Dětské cyklistické kalhoty

Cyklistické kalhoty se stejně jako pro dospělé vyrábí i pro děti. Vyrábí se vněkolika velikostech. Nejmenší mají nohavice dlouhé do půli stehen. Střední končí nad koleny a nejdelší mají 3/4 střih. Nejčastěji jsou vyrobeny z lycry. Lycra je velmi odolná, elastická látka, která poskytuje velmi dobrý komfort při užívání. Jejich sedací plocha je vypolstrovaná a anatomicky tvarovaná. Také se v této části nachází vyztužení z důvodu velkého namáhání. Cyklistické kraťasy jsou vhodné pro delší vyjížďky.

Ceny dětských kalhot jsou logicky menší. Na nohavicích se vyskytuje protiskluzový pásek, který brání tomu, aby kraťasy vyjížděly nahoru.Většina kalhot také obsahuje antibakteriální vložku coolmax. Kraťasy se vyrábí také se šlemi. Ty jsou velmi dobrá na to, že kraťasy správně drží na těle a nepadají cyklistovi během jízdy. Délka těchto modelů se šlemi je klasická nad kolena. Švy na nich jsou ploché, což zvětšuje dosažený komfort. Na nohavicích mají širokou gumu, které brání vytahování nohavic.

Vyplatí se tedy investovat i do dětských cyklistických kalhot, protože se tím zvětšuje komfort během jízdy a může být dosaženo na více ujetých kilometrů.

Marek Lacko
0