When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Kateřina Nash nedosáhla na medaili

Závod žen na MS v cyklokrosu v Táboře se vůbec nepovedl Kateřině Nashové, která byla horkou kandidátkou na některou z medailí. Po třech pádech nakonec dokončila závod po srdnatém boji na 4. místě. Mistryní světa pro rok 2010 se stala Marianne Vos z Holandska, která titul získala již potřetí. Na druhém místě skončila v Táboře velmi populární Hanka Kupfernagel. Ta byla po nepříliš vydařené sezóně velmi vděčná za stříbro. A bronzovou medaili pověsili další Holanďance Daphny Van Den Brand.

Kateřině Nash vyšel skvěle start, po absolvování startovní rovinky najížděla do terénu na dobrém šestém místě. Ale při výjezdu z tzv. Štybarovy šikany nešťastně spadla, srazila další naši závodnici Janu Kyptovou a tím hodně ztratila. Ztrátu se bojovným výkonem snažila dohnat, ale dělala další chyby. Spadla ještě celkem dvakrát a to ji definitivně deklasovalo z bojů o medaile. V posledním, pátém kole se propracovala na 4. místo, čímž zažehla jiskřičku naděje, ale Daphny Van Den Brand byla až příliš daleko a nejspíš až příliš zkušená na to, aby se nechala předjet.

Ostatním našim děvčatům se vůbec nedařilo. Jana Kyptová skončila na 28. místě a Pavla Havlíková až třicátá.

Telegrafické výsledky: 1. Marianne Vos (NED),  2. Hanka Kupfernagel (GER), 3. Daphny Van Den Brand (NED), 4. Kateřina Nash, 5. Eva Lechner (ITA).

Kompletní výsledková listina

Kateřina Nash: (se slzami v očích): „Hrozně mě to mrzí. Medaile bohužel dnes nebyla na můj dosah. Diváci byli naprosto skvělí, strašně mi fandili – je to úžasné jet v domácím prostředí. Těžko spekulovat, zda bych dostihla Daphny Van Den Brand, kdyby rozhodčí protáhli závod o jedno kolo.“

Marianne Vos: „V polovině závodu jsem si začala uvědomovat, že bych se mohla stát potřetí mistryní světa. Věděla jsem, že závod rozhodnou chyby a tak jsem se snažila jich dělat co nejmíň. Ale nebezpečí číhalo v každé zatáčce. Dnes to bylo opravdu těžké, místy mi stříkal sníh do očí. Na takové podmínky nejsme v Holandsku moc zvyklí.“

Hanka Kupfernagel: „Stříbrná medaile pro mě znamená hodně, protože letos jsem neměla příliš vydařenou sezonu. Trať byla hodně těžká. Hodně jsem na ní trénovala, ale ani já jsem se při závodě nevyhnula několika chybám. Tábor mám ráda, na zdejší trať mám ty nejlepší vzpomínky. Vždyť jsem se tady stala mistryní světa, mistryní Evropy a vyhrála jsem i závod Světového poháru.“
(a hezky česky nás všechny pozdravila : „Děkuji moc a ahoj.“)

Marek Lacko
0