When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Cyklistické kraťasy

Cyklistické kraťasy patří dnes již k neodmyslitelnému vybavení každého správného cyklisty. Využívají je i jezdci na nejvyšší úrovni, ať už jezdí cyklokros a nebo závody na dráze či na silnici. Kraťasy jsou typické svým anatomickým střihem, který se přizpůsobí anatomii jezdce. Jejich švy jsou schválně ploché, aby nikde netlačily a nepřekážely. Kraťasy mají velmi nízkou hmotnost. V pase jsou upevněny pomocí gumy, která může být doplněna o šňůrku či pásek. Některé typy kraťasů mají i šle, které velmi zlepšují jejich stabilitu. Na okraji nohavic najdete silikonový proužek, který zabraňuje vysunování kraťasů nahoru. Kraťasy obsahují také antibakteriální vložku.

Vložka na sezení je anatomicky tvarovaná a je beze švů. Některé dražší kalhoty mají vložky vyplněné gelem pro ještě větší pohodlí.  Vložka je velmi praktická, protože absorbuje otřesy, které se přenáší přes rám kola.

Kraťasy se vyrábějí v několika velikostech. Nejkratší sahají do půlky stehen, středně dlouhé sahají nad kolena a dlouhé sahají pod kolena. Mají profil 3/4. Nejčastěji využívané jsou ty s délkou nad kolena, avšak každý si musí sám zvolit co mu nejlépe vyhovuje.

Cena pánských se vyhoupne něco málo nad 1 000 korun. Pokud si ovšem chcete připlatit za komfortpři jízdě na kole, tak se připravte na částky dosahují až na 2 500 korun. Tyto kalhoty jsou, ale spíše určeny pro vrcholové jezdce.

Marek Lacko
0