When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Cyklistický batoh

Velmi oblíbenou součástí výbavy cyklistů jsou batohy. Jsou praktické hlavně v situacích, kdy potřebujete s sebou vzít více věci, než se Vámvleze do kapsičky, která se umísťuje na rám a nebo pod sedlovku. Batohy jsou aerodynamické, takže Vás nijak neomezují v jízdě na kole. Batohy se vyznačují výbornou stabilitou. Mají velmi dobře propracovaný zádový systém, aby bylo umožněno kvalitní odvětrávání. Střih batohů je ergonomický. Jejich design je velmi uhlazený. Batohy vynikají svou lehkostí, aby nebyly spíše přebytečnou zátěží nežužitečnými pomocníky. Batohy doplňuje řada užitečných kapes a praktických detailů.

Často jsou batohy vybaveny bederními popruhy s kapsami na uložení drobných předmětů. Na batozích jsou reflexní body, aby jste byli vždy na očích a dobře viditelní. Ramenní popruhy mají ergonomické navržení, aby při delší cestě nijak neřezali a neobtěžovali. Některé batohy mají pro lepší upevnění i hrudní popruh. Kapsa na vodu, která je izolovaná je dostupná i z venčí.

Zádový systém zaručuje  kvalitní nošení. Objem batohů lze pomocí popruhů zvětšit až o dva litry. Hmotnost batohů se většinou pohybuje kolem 800 gramů. Batohy jsou vhodné i pro celodenní maratony.

Marek Lacko
0