Cyklistické helmy

Nepostradatelnou součástí výbavy cyklisty je helma. Může totiž zabránit těžkým zraněním a často je i esteticky velmi přijatelná. Firmy se helmy snaží co nejvíce přizpůsobit požadavkům klientů. Přilby poskytují moderní a nadčasový design. Na odvětrávání slouží mnoho odvětrávacích otvorů. Některé helmy mají integrovanou síťku proti hmyzu. Helmy mají univerzální velikosti, protože pomocí speciálního pásku si můžete nastavit libovolný obvod hlavy. Samozřejmě v jistých mezích. Helmy se normálně vyrábí ve velikostech S,M a L. Každá z těchto velikostí má jiný rozptyl obvodu hlavy. Dražší helmy na MTB cyklistiku jsou vyrobeny nejmodernějšími technologiemi.

Přilby výborně absorbují nárazy. Některé helmy mají dokonce uvnitř své struktury integrovaný karbonový rám, který velmi zpevňuje konstrukci helmy. Je přitom zachována velmi nízká hmotnost přilby. Přilba se na hlavu připevní pomocí pásků, které vedou pod bradou a mají nastavitelnou délku. Nejlepší přilby jsou vybaveny až 28 větracími otvory.

Průměrná hmotnost přilby se pohybuje kolem 250 gramů. Helmy, které neobsahují karbonovou výztuhu, jsou vyrobeny pomocí vstřikovaného polystyrenu. Tím je zaručeno dokonalé rozložení působící síly na celou helmu během nárazu. Běžné helmy stojí kolem 1 000 korun. Ty lepší Vás budou stát až 4 000 korun. Je lepši do helmy investovat více, protože bezpečnost je na prvním místě.

0