When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Co je microblading: vše co potřebujete vědět

Co je microblading a odkud se tato čím dál oblíbenější kosmetická procedura vzala, bude zajímat každého, kdo touží po hustém symetrickém obočí. Nyní máte možnost se o novém trendu dozvědět vše potřebné.

Co je microblading a kde vznikl?

Slovo se k nám dostalo z anglického „blade“ znamenající čepel, ostří. Do češtiny se překládá jako vláskování či čepelková metoda. Perem obsahujícím speciální jehly, jsou vedeny mělké řezy napodobující chloupky. Tyto linie respektují vrozený tvar obočí, které tak na první pohled vypadá věrohodně a přirozeně.

Kdy a kde?

Uvádí se, že tato forma tetování je známá již tisíce let a pochází z Asie. Některé zdroje uvádějí Japonsko, jiné zase Čínu. Nicméně její aplikace na obočí je nejspíše záležitostí až několika posledních let. Brzy získala popularitu nejen v USA, ale i v Evropě a hlavně díky internetu a sociálním sítím se rychle rozšířila do podvědomí lidí. Od roku 2015 je považována za nejžádanější dostupnou kosmetickou proceduru.

Microblading versus „pravé“ tetování

Tato forma tetování obočí není tak děsivá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na rozdíl od pravého tetování, microblading není trvalou změnou a není vpraven pod kůži přístrojem s jehlou. Zasahuje pouze vrchní vrstvu kůže, a proto je téměř bezbolestná. Pokud je zákrok veden správně, kůže nekrvácí a pigment nemění časem svou barvu.

Pro koho je metoda vhodná?

Tento kosmetický zákrok je vhodný pro všechny, kteří:

 • mají řídké nebo příliš světlé obočí
 • ztratili obočí úplně v důsledku nějaké choroby
 • nechtějí trávit dlouhý čas vykreslováním a úpravou svého obočí

Kdy by měl návštěvu salonu odložit

Překážkami pro provedení ošetření jsou:

 • těhotenství a kojení
 • onemocnění
 • užívání antibiotik

Lékařské potvrzení po vás bude vyžadováno v případě, že trpíte:

 • alergií
 • diabetem
 • vysokým krevním tlakem
 • srdečně – cévní
 • kožními problémy (lupénkou, ekzémem, dermatitidou aj.)

Zákrok nelze aplikovat, pokud trpíte hemofilií, epilepsií nebo zánětem očí.

Jak to probíhá?

Celé aplikaci předchází konzultace, kdy si můžete zvolit přesný tvar obočí, barvu, prohlédnout si fotografie předešlých výkonů a zeptat se na vše, co vás zajímá.

Poté se nanese tišící gel a předkreslí se tvar obočí tužkou podle geometrických zásad a asymetrie obličeje.

Kolik času strávíte v salonu?

I s konzultací zákrok trvá cca 2 hodiny, po uplynutí jednoho měsíce je třeba se dostavit na korekci. Efekt pak vydrží v závislosti na typu pleti, věku, ale třeba i aplikační technice nebo vašem životním stylu v rozmezí od 1 do 3 let.

Kolik zaplatíte?

Záleží, jaký kosmetický salon zvolíte, avšak v průměru se ceny pohybují od 3 000 do 8 000 Kč.

Péče po zákroku

Pokud chcete, aby byly průběh a hojení bezproblémové, v následných sedmi dnech po aplikaci nesmíte plavat nebo se opalovat, dotýkat se obočí, líčit ho či ho jinak upravovat, zakázána je sauna nebo nadměrná fyzická zátěž.

Nejnovější trendy

V současné době se metoda vyvíjí a obměňuje. Mezi poslední novinky patří např. microfeathering dokreslující jen několik chybějících chloupků tam, kde je potřeba, dále pak ombre nebo microshading, stínování, hodící se pro citlivější pleť.

Pro každého, kdo má pocit, že je jeho obočí tenké či nesouměrné, existuje dnes řešení. Stačí zvážit všechny možnosti, pro a proti, a vybrat si ten správný salon. To je obzvlášť důležité, pokud nechcete svého rozhodnutí litovat.

Máte zkušenosti s úpravou obočí? Zvažujete microblading nebo znáte někoho, kdo už zákrok podstoupil? Podělte se s námi ve vašich komentářích!

Marek Lacko
0