When you install WPML and add languages, you will find the flags here to change site language.

Jak vybrat podprsenku, která opticky zvětší vaše prsa? Vyzkoušejte push-up nebo bardot podprsenku

Patříte mezi ženy, ke kterým příroda nebyla moc štědrá a řešíte, jak vybrat podprsenku, která by vám pomohla? Přečtěte si, po jakém stylu byste měly v takovém případě sáhnout a proč je důležité vybrat si správnou velikost. Zjistíte také, jaký je rozdíl mezi vyztuženou a push-up podprsenkou a proč je důležité střihy pravidelně střídat.

Jak vybrat podprsenku zvětšující prsa? Push-up podprsenka vs. vyztužená podprsenka

Nejprve je třeba ujasnit si, jaký je rozdíl mezi push-up podprsenkou a tou vyztuženou. Vyztuženou poznáte podle toho, že její košíčky drží svůj tvar. Ve spodní části však nenajdete žádné vycpávky. Oproti tomu push-up podprsenka již nějaké vycpávky má. Obvykle přitom umožňuje jejich vytažení. Push-upky přitom slibují až o dvě čísla větší a plnější dekolt.

Malá prsa však mohou mít i výhody. Jednodušeji si tak můžete dovolit vyrazit do ulic bez podprsenky.

Ale pozor na vaše zdraví

Pokud nosíte v dlouhodobém horizontu jen a pouze push-upky, měly byste zpozornět. Vycpávky u tohoto typu totiž způsobují to, že prsa tlačí do pro ně nepřirozené polohy. Právě díky tomu vytváří na první pohled efekt plnějšího dekoltu. Na stranu druhou její dlouhodobé nošení způsobuje dřívější povisnutí prsní tkáně, což je právě u žen nežádoucí.

Pokud tomu chcete alespoň do jisté míry zabránit, podprsenky střídejte. Jeden den si vezměte push-up podprsenku, druhý den podprsenku vyztuženou a na sport využijte právě tu sportovní. Díky tomu nebudou prsa v pro ně nepřirozené poloze trávit tak velké množství času, uleví se jim a podprsenky vám tak nebudou způsobovat žádné potíže.

Vyzkoušejte bardot podprsenku

Pokud toužíte po plnějším dekoltu, poohlédněte se po podprsence nesoucí označení bardotka nebo balkonettka. Pyšní se svým tvarem, který má za úkol zvýraznit především horní linii prsou. Prsa vždy vytvaruje do krásně kulatého tvaru, díky kterému ňadra i opticky zvětší.

U tohoto stylu lze velmi často odepnout ramínka a hodí se tak do oblečení, kde by klasická ramínka překážela. Bardot podprsenky dále často bývají doplněny o silikonový pruh, který zabezpečuje, že podprsenka lépe drží na místě.

Naopak se v boji za větším poprsím vyhýbejte takzvaným bralette podprsenkám, které bývají většinou nevyztužené a slouží tak prakticky jen pro zakrytí všeho nezbytného.

Správná velikost podprsenky dokáže hodně

V neposlední řadě lze doporučit, abyste se zaměřili na výběr správné velikosti podprsenky. Mnoho žen v dnešní době obléká podprsenku, která jim nesedí. V případě volby příliš malé velikosti riskujete vznik otlačenin, který může být dále spojen s dalšími zdravotními problémy.

Oproti tomu, pokud zvolíte příliš velkou, bude vám zbytečně odstávat. Kvůli tomu můžete na nějaké optické zvětšení poprsí prakticky zapomenout.

Změřte se sami nebo v obchodě

Abyste vybraly správně, je třeba správně změřit svůj:

  • Obvod přes prsa
  • Obvod pod prsy

Obvod přes prsa změřte nejlépe ve vaší dobře padnoucí vyztužené podprsence. Dejte si pozor, aby metr nebyl nikde zkřížený a prsa měřte v jejich nejvystouplejším bodě při výdechu. Při měření obvodu pod prsy se vám bude hodit pomoc od třetí osoby. V ideálním případě byste totiž měli vzpažit ruce vzhůru a třetí osoba vám obvod změřit takto. Opět platí, že měření by mělo probíhat při výdechu.

A pak už vás čeká jen samotný nákup. Volba barvy, materiálu a celkového designu. Češky obecně dávají přednost bílým podprsenkám, které by v šatníku spolu s černou klasikou rozhodně neměly chybět.

Teď už víte, jaké způsoby pro optické zvětšení prsou existují. Pokud se tedy nechcete vydat cestou jejich nepřirozeného zvětšení, zaměřte se na správný výběr podprsenky, která vám bude vyhovovat.

Máte nějaké ozkoušené triky, jak na větší poprsí? Jaký typ vám udělal tu největší službu? Podělte se s ostatními ženami v komentářích pod článkem.

Marek Lacko
0