Vlasové implantáty aneb jak mít kštici bujnou jako rocková hvězda a neprodělat kalhoty?

Vaše vlasy už nejsou, co bývaly a máte pocit, že nazrál čas pro vlasové implantáty? Chcete se opět radovat z hustého účesu, ale neutratit majlant? Pak čtěte dál!

Transplantace vlasů je dnes běžnou operací, za kterou se není třeba stydět. Někteří muži, kteří vypadáváním trpí, si oholí hlavu strojkem a ještě se z nového vzhledu těší, jiní se nechtějí vzdát bez boje. Nastřelení vlasů lze aplikovat různými způsoby.

Vlasové implantáty pomocí metody FUT

Nejrozšířenější a efektivní způsob jak zatočit s plešatostí. Vychází z poznatku, že vlasy nerostou jednotlivě, ale ve skupinách – tzv. folikulárních jednotkách. Tyto jednotky se dají získat z pásu kůže na týlu hlavy. Z nich se následně vytvoří vlasové sazenice, které se použijí k transplantaci na lysých místech.

Výhody nastřelení vlasů touto metodou:

 • esteticky vydařený výsledek
 • při jedné operaci lze přenést až 1600 štěpů najednou
 • garance růstu vlasů se zárukou
 • rychlost – méně operací při osázení větší plochy
 • 95% šance uchycení štěpů
 • cena nastřelení vlasů je nižší

Nevýhody transplantace vlasů touto metodou:

 • jedná se o invazivní zákrok, po kterém vzniká tenká jizva
 • není vhodná, chcete-li nosit krátký účes
 • mohou se dostavit pooperační bolesti
 • není vhodná pro modelování vlasových linií

Kolik stojí transplantace vlasů touto metodou?

Cena nastřelení vlasů pomocí FUT se pohybuje v rozpětí 60 – 100 Kč za 1 vlasový štěp (1-4 vlasy). Je vhodná pro lidi trpící střední až vysokou plešatostí a doporučené množství štěpů je 4000 a více. Cena se tedy může vyšplhat až na několik set tisíc korun.

Transplantace vlasů metodou FUE

Tento způsob se vyvinul z předchozí metody FUT. Řada mužů totiž není ochotna mít jizvu, například protože preferují kratší sestřih. Princip spočívá v odebírání jednotlivých vlasových štěpů pomocí speciální jehly. Po sběru lékař zhodnotí kvalitu odebraných štěpů a určí, na které místa se budou aplikovat.

Výhody nastřelení vlasů touto metodou:

 • je neinvazivní a nevzniká po něm jizva
 • malá šance vzniku pooperačních bolestí
 • lze nosit krátký účes
 • hojení trvá kratší dobu

Nevýhody transplantace vlasů touto metodou:

 • je časově náročnější. Jedna operace trvá i 8 hodin.
 • uchytí se menší množství štěpů – 85%
 • obvykle bez garance růstu vlasů se zárukou
 • cena transplantace vlasů je vyšší

Cena nastřelení vlasů metodou FUE

Zákrok je vhodný pro osoby s nižším až středním stupněm plešatosti. Své užití najde například při doplnění koutů, či lysého temene. Cena se pohybuje okolo 65 Kč za 1 vlasový štěp. V tomto případě je ovšem nižší pravděpodobnost uchycení štěpu. Jeden vlas vás tedy obvykle vyjde dráž, než při metodě FUT.

Nemůžete si dovolit transplantaci vlasů kvůli ceně?

Existují možnosti jak zákrok podstoupit, i když nemáte na účtu přebytečné statisíce korun. Řada klinik nabízí bezúročný splátkový kalendář na transplantaci. Podmínky pro získání této možnosti se různí.

Další zajímavou alternativou je podstoupit operaci v Turecku. V této zemi najdete řadu specializovaných pracovišť, kam cestují za změnou klienti z Česka i celého světa. Zatímco v České republice je pouze pár zařízení, kde lze operaci podstoupit, v Istanbulu se jich nachází přes 600.

Cena nastřelení vlasů je v Turecku mnohem příznivější. Samotný zákrok vás vyjde okolo 100 000 Kč, v ceně ovšem není zahrnuté ubytování a letenka.

Ať už se rozhodnete pro libovolnou z možností, určitě budete s výsledkem spokojení. Máte-li zkušenosti s nastřelením vlasů, a rádi byste článek doplnili, nebojte se s námi diskutovat v komentářích.

0