Zjistěte, jak se připravit na pigmentaci vlasů a čím můžete sami ovlivnit průběh hojení a celkový výsledek

Uvažujete o zahuštění vlasů, eliminaci lysých míst, nebo zakrytí velké jizvy na hlavě? V tom případě jste už jistě slyšeli o pigmentaci neboli tetování vlasů a chystáte se tuto proceduru podstoupit. Věděli jste i o tom, že sami můžete do značné míry ovlivnit průběh hojení a výsledný efekt? Připravili jsme si pro Vás přehled všech doporučení, která byste měli následovat, abyste získali zpět Váš mladistvý vzhled a dosáhli jste co nejlepších výsledků.

Pro koho je tetování vlasů vhodné

 • Pro každou ženu i muže, které trápí částečná nebo úplná ztráta vlasů.
 • V případě, kdy chcete zahustit kouty a část hlavy hlouběji do čela.
 • Pokud chcete zakrýt jizvu po nehodě nebo nemoci.
 • Pro všechny, kdo mají příliš řídké a tenké vlasy.
 • Potřebujete odstranit lysá místa.

Nezbytná příprava na proceduru

Jedině pokud klienti dodrží všechna doporučení, která jim specialista sdělí před zákrokem, budou mít záruku uspokojivého výsledků.

Pigmentace vlasů může být provedena pouze tehdy, kdy není pokožka hlavy spálená od slunce či zarudlá. Na hlavě nesmí být ani žádné otevřené rány a vyrážka.

DOPORUČENÍ, KTERÁ BY MĚLI KLIENTI NÁSLEDOVAT:

 • Neužívat antibiotika alespoň 14 dnů před aplikací a stejně dlouhou dobu i po ní.
 • Vyřadit léky na ředění krve minimálně 10 dnů před zákrokem.
 • 10 dnů před aplikací se nevystavovat působení slunce a nenavštěvovat solárium.
 • Den před procedurou nekouřit, nekonzumovat kořeněná a těžko stravitelná jídla, nepít alkohol, kávu, ani jiné energetické nápoje.

Pokud jste se spálili, nebo jste silně opálení, není možné absolvovat trichopigmentaci, protože by specialista nemohl zvolit odstín pigmentu, který se k Vám bude hodit.

Průběh pigmentace vlasů

Po úvodní konzultaci, kde je klient seznámen s průběhem aplikace, je vyzván k podepsání nezbytných dokumentů. Klient má plnou kontrolu nad výsledkem, jelikož se s ním specialista radí při volbě odstínu pigmentu. Zákrok je bezbolestný, jelikož jsou na pokožku hlavy aplikována lokální anestetika.

Délka aplikace se odvíjí od velikosti plochy, kde je nutné trichopigmentaci provést. Poté je do pokožky vpraven zvolený odstín pigmentu. Aplikace je provedena s ohledem na předem zvolenou linii a hustotu vlasů.

Po dokončení předá specialista doporučení, která povedou k rychlému hojení.

Pozákroková péče

Kompetentní péče po samotném zákroku zvyšuje kvalitu výsledku. Všechny přípravky používejte na základě doporučení specialisty. Základem je dodržovat hygienu a nevystavovat se znečištěnému prostředí.

 • Po celou dobu hojení je nutné ošetřovat oblast Corsodylem.
 • Dbejte na to, aby první 3 dny po zákroku nepřišla pokožka hlavy do kontaktu s vodou.
 • Prvních 10 dnů po proceduře se neopalujte, nenavštěvujte saunu, koupaliště, ani solárium.
 • Zamezte dotekům, tření a škrábání místa, které se hojí.

Aby bylo dosaženo požadovaného výsledku, je nutné podstoupit alespoň jednu až dvě korekce v intervalu jednoho až třech měsíců. Bez podstoupení korekční procedury není možné celý zákrok považovat za hotový.

Tip: Jak účinně bojovat s šedivými vlasy.

Zjistili jste, jaké problémy lze pigmentací vlasů vyřešit. Jedná se o bezbolestný, bezpečný a zcela sterilní zákrok, který je vhodný pro ženy i muže. Výdrž výsledného efektu je zcela individuální a v průměru vydrží 1 – 2 roky. Výhodou je, že daný pigment byl vyvinut přímo pro trichopigmentaci a díky tomu se nerozpíjí, ani nemění odstín. Klienti mohou vybírat z širokého spektra odstínů, a proto se nemusí bát, že by bylo na první pohled poznat, že podstoupili tuto proceduru. Způsob, kterým doktoři řeší alopecii.

Máte kladné zkušenosti se šampony a pudry, které jsou určeny k podpoře růstu a zahuštění vlasů?

0